Jak można schudnąć?

Witam! Mam 11 lat i ważę około 50 kg, mój wzrost to 155 cm. Jestem kobietą. Mam wrażenie, że jestem za gruba. Szukam w internecie porad, ale to i tak nic nie daje. Czuję się ociężała.

Witam!

Twoja masa ciała jest prawidłowa, odpowiednia do płci i wieku. Nie ma żadnej potrzeby, abyś się odchudzała.

Jeśli natomiast chcesz poczuć się bardziej sprawna i lekka, warto zainteresować sie jakimś ogólnorozwojowym sportem, który korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie i sylwetkę. Zimą warto zapisać się na basen lub lekcje pływania, gimnastykę, taniec, pójść na łyżwy, narty.

W czasie wysiłku fizycznego wydzielają się endorfiny, poprawiające nastrój. Zajęcia sportowe są też okazją do poznania nowych, ciekawych ludzi i nawiązania przyjaźni.

Pozdrawiam.