Jak można schudnąć skutecznie?

Witam, Mam 14 lat i 162 cm wzrostu oraz ważę 69 kg. To strasznie dużo, więc chciałabym wiedzieć, jak dobrze i skutecznie schudnąć, bez efektu jo-jo. Wiem, że tylko dieta nic nie da. Trzeba też uprawiać jakiś sport. Ja codziennie wieczorem biegam po 1h i od wtorku zacznę chodzić na karate. Od piątku prawdopodobnie zacznę znów trenować siatkówkę, bo przerwałam na 1,5 roku z powodów szkolnych. Bardzo proszę o jakieś porady w walce z wagą i jakieś porady przyspieszające metabolizm.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę. Pochwalam Twoje nastawienie do sportu, tak trzymaj! Oprócz tego dobrze jest wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe i stosować się do nich już od dziś. Zapomnij jednak o stosowaniu popularnych diet odchudzających, których wynikiem jest efekt jojo, a dodatkowo mogą one negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Jesteś bowiem w wieku aktywnego wzrostu i dojrzewania, dlatego potrzebne są Ci wszystkie składniki pokarmowe i odpowiednia podaż energii, pochodzące ze zdrowych produktów spożywczych.
Powinnaś zapoznać się z prawidłowymi nawykami żywieniowymi i do nich zacząć się stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.