Jak można skutecznie przedłużyć długość stosunku?

Witam, chciałbym zapytać jak można skutecznie przedłużyć długość stosunku? Wytrzymuję stosunkowo krótko, a partnerka lubi namiętne i "ostrzejsze" stosunki, a chciałbym dać z siebie więcej

Dzień dobry!

W pierwszym kroku warto się zastanowić, czy Państwa stosunki rzeczywiście trwają bardzo krótko (np. doświadczacie Państwo wytrysku przedwczesnego, który można leczyć), czy też jest to normalny, prawidłowy, przeciętny czas trwania stosunku i Państwa oczekiwania są nieco wygórowane. W tym celu warto osobiście porozmawiać z psychologiem lub seksuologiem.

Pozdrawiam!

Wczesny wytrysk jest bardzo częstą przypadłością mężczyzn pobudliwych seksualnie, zwłaszcza na początku związku. W seksuologii możemy mówić o zaburzeniu, jeśli stosunek trwa krócej niż 3 minuty. W celu opóźnienia ejakulacji można zastosować szereg metod terapeutycznych - począwszy od regularnego, dość częstego współżycia (lub masturbacji), mającego na celu rozładowanie napięcia i niedoprowadzanie do jego skumulowania się, poprzez metody treningowe (np. uciskanie żołędzi), zażywanie leków z grupy SSRI, po maści znieczulające nakładane na żołądź przed stosunkiem. Warto udać się do seksuologa, by przedyskutować skuteczność każdej z tych metod.