Jak można skutecznie wyleczyć hemoroidy?

Witam tydzień temu urodziłam dzieckoi wyszły mi bolące hemoroidy. Od ponad tygodnia stosuje czopki hemorectal dwa razy dziennie i zaczął się straszny świąd nie mogę normalnie funkcjonować. Zaczęłam też brać dwa razy dziennie cyclo3 fort ale poprawy nie ma co robić?

Lek. Paweł Szadkowski

Na pani miejscu udałbym się do chirurga ogólnego w celu oceny stopnia zaawansowania żylaków odbytu oraz dobrania najlepszego leczenia. Zwykle guzki krwawnicze pierwszego stopnia leczy się zachowawczo lecz w przypadku braku skuteczności leczenia lub guzków wyższych stopni możliwe jest postępowanie zabiegowe.