Jak można szybko schudnąć kiedy ważę 64 kg?

Mam 14 lat i 165 cm i ważę 64 kg. Chcę szybko schudnąć bo się czasem ze mnie śmieją, a najbardziej chcę zgubić brzuch. Proszę o pomoc
14 LAT ponad rok temu

Witaj,

przede wszystkim nie warto szybko chudnąć. Jeżeli chcesz stracić zbędne kilogramy to przede wszystkim musisz nauczyć się zdrowo odżywiać i zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Dzięki temu Twoje kilogramy znikną nie tyle szybko ile trwale. Zdrowe pozbywanie się kilogramów to od 0,5 do 1 kg na tydzień. Warto więc już teraz nauczyć się zdrowych nawyków i je polubić, bo to inwestycja w przyszłość!

Jak się do tego zabrać?
Poczytaj na temat zdrowego nawyków żywieniowych (linki poniżej). Zrób analizę swoich aktualnych nawyków: napisz co robisz dobrze, a gdzie jest miejsce do poprawy. Wyznacz sobie cel (np. schudnę 4 kg do połowy stycznia). A potem napisz na kartce "małe kroczki", które będziesz robić, aby ten cel osiągnąć.
Np. a. będę jeść śniadania, b. zrezygnuję z napojów gazowanych, zamiast tego będę pić wodę, c. słodycze zastąpię owocami, d. codziennie pójdę na półgodzinny szybki marsz, itd. Zrobisz to na podstawie porównania swoich aktualnych nawyków z zaleceniami.

A zanim wczytasz się w zdrowe nawyki i poznasz piramidę żywieniową zapamiętaj w skrócie co jest najważniejsze:
- regularność posiłków - niewielkie, ale częste posiłki, najlepiej co 3 godziny, koniecznie śniadanie, nie później niz 2 godziny po wstaniu z łóżka
- wybór zgodny z piramidą - podstawą diety powinny być pełnoziarniste produkty zbożowe (płatki zbożowe tj. owsiane, razowe pieczywo, grube kasze tj. gryczana, brązowy ryż, ciemne makarony), jedz dużo warzyw, owoce, produkty mleczne (niesłodzone, o obniżonej zawartości tłuszczu), chude mięso, ryby, jaja, rośliny strączkowe, oleje roślinne
- unikaj tzw. pustych kalorii - produkty typu fast food, słodycze i pieczywo cukiernicze np. drożdżówki, słone przekąski tj. chipsy, krakersy, paluszki, słodzone napoje, produkty z białej mąki (naleśniki, pierogi, makarony), ograniczaj ziemniaki
- wybieraj produkty gotowane lub duszone, unikaj smażonych
- pij dużo wody (1,5-2 l)
- bądź aktywna fizycznie - co najmniej pół godziny dziennie w ruchu
- i uśmiechaj się do siebie! To bardzo pomaga, również w pozbywaniu się zbędnych kg.

Jeżeli chodzi o brzuch to na pewno pomoże wyeliminowanie słodyczy, a także ćwiczenia.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia!
Agnieszka Kuczewska

http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-plaski-brzuch
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida