Jak można walczyć z uzależnieniem od słodyczy?

Dzień dobry Chciałabym się dowiedzieć jak walczyć z uzależnieniem od słodyczy .Juz kilkakrotnie prubowałam przestać jeść je , ale zawsze gdy widze słodycze to zapominam o postanowieniach i jem bez opamiętania . Na dodatek w moim domu ciągle są słodycze . Już prubowałam rozmawiać z rodzicami żeby ich nie kupowali ale stwierdzili że nie musze ich jeść. Nie wiem co mam robić dlatego prosze o pomoc .

Witam,

Rzeczywiście słodycze to nałóg i należy z nim walczyć. Jedzenie słodkości od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzi ale w nadmiarze prowadzą do otyłości nadwagi, cukrzycy itp. Proszę zadbać tu o pełnowartościową dietę. Jeżeli w diecie nie będzie brakowało żadnych składników odżywczych to ochotę na słodycze będzie mniejsza. Postara się Pani wzbogacać dietę w węglowodany złożone. Apetyt na słodycze jest też w pewnym stopniu blokowany przez suplement diety z chromem. A najważniejsze to ćwiczyć silną wolę i opierać się pokusie. Im mniej będzie Pani jadła słodyczy tym szybciej się Pani od nich odzwyczai i ochota spadnie. Kubki smakowe szybko się odzwyczają od smaku słodkiego i kawałek czekolady będzie wydawał się Pani zbyt słodki a tym samym będzie Pani w stanie zjeść jej dużo mniej.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk