Jak można wyeliminować łzawienie i zaczerwienienie oczu przy katarze?

Jak złapię katar to zawsze mam łzawienie i czerwone oczu, czy jest możliwość żeby wyeliminować na dłużej żeby oczy były w porządku przy katarze?

Najprostszym i często skutecznym sposobem na złagodzenie podrażnia spojówek jest przepłukiwanie oka jałowym roztworem soli fizjologicznej . Jeśli to jest katar alergiczny to doustne leki przeciwhistaminowe oraz leki przeciwalergiczne i przeciwzapalne w formie kropli do oczu a także pseudoefedryna w tabletkach stosowana 3 - 5 dni możne zmniejszyć objawy. Wyżej wymienione leki mogą też zmniejszyć podrażnię spojówek towarzyszące infekcjom wirusowym.