Jak można wyleczyć przewlekłe zapalenie zatok?

Witam. Mam zdiagnozowane przewlekle zapalenie zatok. Fiberoskopia wykazała dużo śluzu w nosogardle i ujściach trąbek słuchowych . Bolą mnie uszy bo trąbki się zatykają od tego śluzu który spływa mi po gardle . Mam torbiel zatoki szczękowej około 2 cm z prawej strony i wlasnie z tej strony leci mi wydzielina po tylnej ścianie gardła. Przez rok czasu różni lekarze chcieli mnie wyleczyć z alergii której nie mam a dopiero ostatni lekarz po włożeniu kamery do nosogardla stwierdził że to stan przewlekły zatok i być może jest on od torbieli . Jestem zapisany na operację usunięcia metoda caldwella lucca. Mam nadzieję że to pomoże ...chyba że inaczej idzie to wyleczyć ale już półtora roku nikt nie może mi pomóc . Czy jakiś antybiotyk by pomógł na ten śluz w nosogardle ibta wydzielinę z zatoki szczękowej która spływa mi po gardle ? Czy muszę usunąć przyczynę czyli torbiel ? Proszę o pomoc . Słuch mam dobry. Tympanometr tez. Nie mam głuchoty . Jedynie test trąbki słuchowej wypadł gorzej z tej prawej strony

Pokaż tą TK zatok radiolodzy często piszą torbiel a to z reguły zwykły polp. Nie operujemy już caldwell luca tylko endoskopowo. Idź do dobrego laryngologa z jakiejś kliniki.