Jak można zakazić się wirusem HP?

Szanowni Państwo, czy można zakazić się wirusem HPV jeżeli ktoś zostawił wirus np. na umywalce w toalecie publicznej a my następnie dotkniemy tego miejsca? czy tak przenosi się ten zły wirus który powoduje raka szyjki macicy? czy w toalecie mozna się nim zarazic np spłukując wode po kimś kto dotykał narzadów rodnych? czy on jest zakaźny pośrednio?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, drogi zakażenia, które Pani opisuje jest bardzo mało prawdopodobne. Wirusem najczęściej można się zarazić przed kontakt bezpośredni jak np. kontakt seksualny. Pozdrawiam

Teoretycznie-NIE!!! Inaczej mielibyśmy - epidemię Światową!!! Ps.proponuję szczególną selekcje stosunków seksualnych!!!!! zż