Jak można zapobiegać opryszczce w ciąży?

2 lata temu robiłam testy na opryszczkę i wyszły pozytywnie. Rok temu byłam w ciąży i poroniłam w 10 tygodniu, dostałam opryszczki, odczekaliśmy parę miesięcy i znowu ta sama historia, i znowu na pośladku wyszły mi swędzące krostki, czyli opryszczka.

Mówiono mi, że to nie powinno zaszkodzić dziecku, a ja poroniłam. Ostatnim razem zrobiłam wszystkie badania i były ok, teraz robię badania genetyczne płodu i kariotypy, zrobiłam też badania na HSV, Igg, Igm.
Czekam na wyniki, dostałam w ciąży wszystkie możliwe leki na wszelki wypadek, więc nie wiem, co jeszcze, chyba tylko tyle, że mam 40 lat, co dalej robić.

Dzień dobry!
Ze względu na duże prawdopodobieństwo, że wirus opryszczki spowodował uszkodzenie płodu i spowodował poronienie powinna Pani przy pierwszym jej nawrocie otrzymać lek doustny i przy nawrocie w kolejnej ciąży, także otrzymać leczenie. Leczony też powinien być Pani mąż.
Z poważaniem