Jak można zdiagnozować depresję?

Po przeczytaniu artykułu mogę stwierdzić, że pasują do mnie objawy depresji. Ale skąd mogę wiedzieć czy rzeczywiście to depresja? Gdzie szukać pomocy.

Witam Panią!
Prawidłową diagnozę Pani stanu psychicznego może postawić lekarz psychiatra w bezpośrednim kontakcie. Samodzielna diagnoza pacjentów bywa często mylna, dlatego jeśli jest Pani zaniepokojona objawami lub podejrzewa zaburzenia nastroju należy skonsultować się z lekarzem. Wówczas uzyska Pani niezbędne informacje oraz otrzyma leki, które pomogą w regulacji nastroju.

Pozdrawiam serdecznie!

Witam,
są różne choroby o podobnych symptomach, z którymi różnicuje się depresje. Ponadto, by stwierdzić występowanie jakiegoś zaburzenia, nie zawsze konieczne jest występowanie całego "repertuaru" objawów.
Wbrew pozorom postawienie diagnozy, wcale nie jest takie proste.
Zachęcam do wizyty u lekarza psychiatry, który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu postawi prawidłową diagnozę.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl