Jak można zdrowo przybrać na wadze?

Witam. Mam 21 lat i jestem mężczyzną. Bardzo chciałbym przytyć około 5 kilogramów. Obecnie mam 179 cm i ważę 68 kg. Zależy mi na tym, aby nie dostać tzw. brzuszka, tylko rozwinąć swoją masę mięśniową na całym ciele. Jednocześnie chciałbym, żeby to było zdrowe. Od urodzenia byłem bardzo szczupły, co wiąże się prawdopodobnie z genami po rodzicach. Oprócz tego prowadzę bardzo aktywny tryb życia. Jem dosyć dużo choć nie zawsze regularnie. Jak mam zmienić swoją dietę, żeby mi się udało? No i czy potrzebna będzie zmiana trybu życia, np. jakieś ćwiczenie na rozwój mięśni itp? Z góry dziękuję :)

Witam,

Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie masy mięśniowej będą ćwiczenia siłowe. Proponuję zapisać się na siłownię, gdzie wykwalifikowany trener pomoże Ci dobrać najlepsze rodzaje ćwiczeń, które nie obciążą zbyt Twojego organizmu i pozwolą na systematyczne powiększanie masy mięśniowej.

Jeśli chodzi o dietę na przyrost masy ciała, można spróbować zwiększyć spożycie produktów białkowych, takich jak: chude mięso (cielęcina, chude części wołowiny), drób (bez skóry), produkty mleczne i mleko (półtłuste), ryby (zwłaszcza tłuste ryby morskie) oraz nasiona warzyw strączkowych (bób, fasola, soja, cieciorka, soczewica, groch i inne).

Musisz jednak pamiętać, że dieta bogatobiałkowa wpływa na zwiększenie masy ciała poprzez budowanie masy mięśniowej i sama bez aktywności fizycznej nie przyniesie efektów.

Pozdrawiam.