Jak można zmniejszyć INR?

Moja babcia lat 78 z postępującą twardziną układową po dawkowaniu Warfinu w cyklu 1 dzień - tabletka, 2 dzień - 0,5 tabletki i tak przemiennie, ma INR na poziomie 10. Co zrobić, zeby był niższy?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego, który ustali nowe dawkowanie. Być może przy takich wynikach konieczne będzie odstawienie warfinu na jakiś czas lub obserwacja w szpitalu. Tak czy inaczej konieczny jest w tym wypadku kontakt z lekarzem.