Jak myć zęby po pół roku niemycia?

dzień dobry , mam takie pytanie, bo od pół roku nie myłam zębów ( nie wiem czemu, tak jakoś wyszło )i czy moge teraz normalnie zacząć myc normalna pastą , czy może zacząć od takiej dla dzieci(mniejsza dawka fluoru)? Boje się za mój organizm odwykł od fluoru i moze mi zaszkodzić.

Proszę stosować zwykłą pastę do zębów z fluorem dla dorosłych, zaopatrzyć się w szczoteczkę z miękkim włosiem i nitkę dentystyczną. Fluor w paście na pewno Pani nie zaszkodzi, natomiast z pewnością zaszkodziło takie zaniedbanie higieny jamy ustnej. Proszę pamiętać, że szczotkowanie zębów jest niezbędne, aby zachować je w zdrowiu, usunąć z ich powierzchni resztki pokarmowe i nadmiar groźnych bakterii. Zdrowe zęby to lepsze zdrowie ogólne! Dlatego powinniśmy je szczotkować i nitkować minimum 2 razy dziennie przynajmniej przez 3 minuty, do czego również Panią zachęcam. To niewielka strata czasu i żadne poświęcenie, a pozwala uniknąć dolegliwości bólowych, ryzyka próchnicy, utraty zębów czy leczenia w gabinecie. Przy okazji proszę pilnie udać się na przegląd do dentysty, może się okazać, że zęby będą wymagały leczenia.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl