Jak na nowo zaufać mężczyźnie?

Jak na nowo zaufać mężczyźnie, kiedy po pewnym doświadczeniu z przeszłości nie potrafię się otworzyć, w pełni zaufać. A nie chcę powtórki z przeszłości, bo zbyt wiele mnie to kosztowało. Nie pozwolę, aby ktoś mnie znowu skrzywdził. Już nie raz słyszałam komentarze, że jestem feministką, a to nie tak. Ja wymagam tylko szacunku. Czy to tak wiele? Czy nie ma już normalnych, poukładanych mężczyzn, bo zaczynam w to szczerze wątpić.

Przeszłe negatywne doświadczenia często sprawiają, że wchodzimy w nowe relacje z większą ostrożnością i lękiem. Niestety nie precyzuje Pani jakiego rodzaju było to „doświadczenie”, czy wiązało się z trudnym rozstaniem, zostało zawiedzione Pani zaufanie, zranione uczucia… Nie wskazuje Pani kiedy miało miejsce. Pisze Pani, że nie „pozwoli” być znowu skrzywdzoną. Proszę zauważyć, że taką obronną postawą na samym początku może Pani nieświadomie „zamykać” się na jakąkolwiek relację. Proszę starać się nie przenosić negatywnych emocji z przeszłości na to co może się wydarzyć w przyszłości. To dobrze, że chroni Pani siebie, ale proszę spróbować otworzyć się na nowe relacje, być ciekawym drugiej osoby, ale dać sobie również czas na zbudowanie ewentualnego zaufania do niej. Zachęcam również do porozmawiania o tej sytuacji ze specjalistą: psychologiem bądź psychoterapeutą.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak