Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Preparat nie jest środkiem na opóźnienie wytrysku.
Przy osłabionym wzwodzie składnik arginina (donor tlenku azotu) może poprawić wzwód i wtedy często (pozornie to paradoksalne) - może zwiększyć się nieco kontrola nad wytryskiem oraz czas trwania wzwodu.
Są dużo skuteczniejsze metody wpływania na ejakulację, ale wymagają wizyty u lekarza seksuologa.
Może się jednak zdarzyć, że preparat o który Pan pyta, może nawet przyspieszyć wytrysk z powodu zawartości fitosterydu (tribulus - buzdyganek), który ma działanie pobudzające seksualnie.
Nie zalecam stosowania preparatów o działaniu potencjalnie hormonalnym bez potrzeby medycznej, nawet jeśli są dostępne bez recepty.
Samoleczenie to zachowanie dość ryzykowne.
Pozdrawiam. JW, seksuolog.org.pl, Poznań. 6/17.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety