Jak na zawsze pozbyć się bakterii Helicobacter pylori i bólu żołądka?

witam. w marcu br miałam badanie na obecność Helicobacter pyroli (badanie z krwi) i wynik był pozytywny. miałam kurację 2 tyg. 3 rodzaje leków i było wszystko ok przez 3 miesiące. dzisiaj byłam 1 raz na gastroskopii, żołądek oraz dwunastnica wszystko ok, bez wrzodów, polipów, wszystko bez zmian jednak nadal jest HB pyroli. Jak pozbyć się tej bakterii? czy terapia pół roku temu nie zdała rezultatu? czy za słabe leki? czy nowa bakteria się pojawiła?jak na zawsze pozbyć się bakterii i bólu żołądka?

Marta Mielniczuk

Witam,
niestety oporności bakterii Helicobacter pylori na typowe leczenie jest coraz częstsza. Jeśli leczenie nie pomogło można spróbować zmienić antybiotyki i spróbować innego schematu eradykacji. Od 2014r. przez rosnącą oporność zalecana jest tzw. terapia poczwórna, stosowana 10 dni, w której skład wchodzi inhibitor pompy protonowej, cytrynian potasowo-bizmutowy, metronidazol i tetracyklina. Pozdawiam