Jak na zdrowie wpływa stosowanie leków na depresję?

Witam kiedys bralam leki na depresje okolo 6 miesiecy potem po 3 latach znowu 6 miesiecy po przykrym wydarzeniu w moim zyciu i po roku 2 miesiace brania. Teraz nie biore ale boje sie jak to wpłynelo na moje zdrowie.

Witam Panią. Osobą kompetentną do odpowiedzi na pytanie o działanie leków jest lekarz, który zaleca Pani farmakoterapię (zapisuje leki). To lekarz będąc z Panią w kontakcie uwzględniając wywiad, Pani stan zdrowia wybiera leki, które powinny być optymalne (z najmniejszym ryzykiem skutków ubocznych). Przy okazji chciałbym dodać, że samo leczenie farmakologiczne depresji może okazać się nieskuteczne. Warto połączyć je z oddziaływaniami psychologicznymi. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam Panią
Każdy lek może wywołać działania uboczne,
co w dużej mierze zależy też od wrażliwości
osobniczej pacjenta.
Kwestię szkodliwości leków, powinna Pani
skonsultować z lekarzem prowadzącym.
To on ma wyniki wszystkich przeprowadzonych
badań, zna Pani organizm,
historię Pani choroby i posiada stosowną
wiedzę na temat przepisywanych leków.
Bardzo niepokojące natomiast, wręcz niebezpieczne
jest to, że miała Pani już trzy epizody depresji.
Zatem możemy mówić o depresji nawracającej.
Ryzyko nawrotu depresji rośnie
wraz z każdym przebytym epizodem.
Jeżeli były trzy epizody depresji, to ryzyko
wystąpienia następnego wynosi ok. 90%.
Poza tym, przy depresji nawracającej, bardzo
trudno jest osiągnąć całkowitą remisję choroby.
Zapewne wie Pani też o tym, że w przypadku
depresji farmakologia jest leczeniem objawowym,
nie leczy depresji i nie rozwiązuje problemu.
Leczenie antydepresantami nie zapobiega
też wystąpieniu kolejnego epizodu.
Aby wyleczyć depresję należy wyeliminować
jej przyczyny, a tego można dokonać
tylko poprzez psychoterapię.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Zachęcam do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Szanowna Pani,

rozwiejmy tą bajkę jakoby depresję mogła wyleczyć różowa tabletka lub niebieska pigułka. Obecnie liczne badania pokazują, że ludzie biorący antydepresanty częściej cierpią na nawroty i paradoksalnie doświadczają podtrzymania się depresyjnych symptomów.
Dlaczego? Bo serotonina nie ma nic wspólnego z depresją i antydepresanty nie leczą depresji. Nie wiemy tak naprawdę co antydepresanty nam robią, ale wczesne oznaki sugerują, że mogą nieodwracalnie zmieniać naszą równowagę biologiczną. Natomiast długotrwałe efekty antydepresantów mogą być szkodliwe.

Potrzebuje Pani psychoterapii, którą należy rozłożyć na etapy i teraz jest najlepsza chwila żeby zacząć. Proszę znaleźć w Pani miejscu zamieszkania mądrego psychologa, który jak każdy dobry nauczyciel nauczy Panią w jaki sposób znaleźć wewnętrzną równowagę i tak potrzebne szczęście.

Serdecznie Panią pozdrawiam!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam,

Brała Pani leki na depresję przez długi okres czasu z przerwami a teraz obawia się Pani jak to wpłynie na zdrowie. Lekarz na pewno informował o ewentualnych skutkach ubocznych, które mogą się pojawić w trakcie i po zaprzestaniu przyjmowania leków.
Jeżeli ma Pani jakieś wątpliwości, warto udać się do lekarza, który leki przepisał i zapytać.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA