Jak nabrać energii i odzyskać chęć do życia?

Czy ja kiedyś jeszcze będe normalna i odzyskam chęć do życia. Jestem osobą z dużym bagażem zlych doświadczeń. Wychowywałam się w rodzinie dysfunkcjnej . Matka znęcała się nad nami ( mam rodzeństwo). Byłam ofiarą przemocy seksualnej w dzieciństwie .To wszystko wraca w snach. Nie potrafię o tym zapomnieć Pięć lat temu po śmierci partnera zachorowalam na depresję,ale od kilku tygodni słyszę głosy i mam omamy .węchowe, mysli samobójczee Bardzo się boję że zamkną mnie w szpitalu psychiatrycznym. Dlaczego mi się tak dzieje czy przeszłość jest przyczyną. Co dalej robić?

Dzień dobry, ma Pani za sobą bardzo trudne doświadczenia życiowe i potrzebuje Pani wsparcia. Sugeruję najpierw wizytę u dobrego psychiatry, by zająć się objawami wytwórczymi. Potem pewnie będzie to psychoterapia. Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.