Jak nabrać motywacji do ćwiczeń?

Witam, w jaki sposób nabrać w sobie odpowiedniej motywacji do ćwiczeń? Jak i również co jeść i co ćwiczyć, aby efekty były widoczne, najbardziej chodzi mi o zgubienie tkanki tłuszczowej z brzucha i wyrobienia dobrej kondycji. Trenuję gimnastykę 2x w tygodniu po półtorej godziny dochodzi 3x w-f. Ważę ok. 54kg przy 165cm wzrostu. Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam

Dzień dobry!

Zgodnie ze wskaźnikiem BMI (nie idealnym, ale sporo mówiącym) Pani masa ciała jest całkowicie prawidłowa.
Jednocześnie jest Pani także bardzo aktywna fizycznie (5 treningów w tygodniu).
Być może (ze względu na dużą aktywność) istotną część masy Pani ciała, stanowią mięśnie. Aby to stwierdzić, konieczne jest analiza składu ciała, którą podczas krótkiego badania może przeprowadzić lekarz lub dietetyk.

Na podstawie informacji zawartych w Pani pytaniu, nie nasuwają się więc w oczywisty sposób porady dietetyczne o konkretnym kierunku (np. że warto było stracić lub przybrać na masie ciała).

Aby przeanalizować Pani aktualne nawyki żywieniowe, polecam, aby przez kilka dni notowała Pani wszystkie spożywane posiłki. Z takim dziennikiem można skonsultować się z dietetykiem, aby szczegółowo omówić Pani dobre nawyki, a także te, które warto byłoby zmienić.

Ogólne porady dotyczące żywienia może Pani znaleźć w wielu artykułach (zarówno w prasie, jak i w Internecie, także na tym portalu) czy książkach popularnonaukowych i poradnikowych. Zachęcam do lektury tych, za którymi stoją wykształceni dietetycy. Warto też z różnych źródeł zebrać "średnią", która najbardziej do Pani przemawia i która (metodą prób) da dla Pani dobre efekty - dobry nastrój i samopoczucie fizyczne, energię do ćwiczeń itp.

Zwiększanie swojej wiedzy i świadomości dot. zdrowego stylu życiu ma także pozytywny wpływ na motywację do ćwiczeń. Wielu osobom pomocne okazują się także portale społecznościowe, grupy wsparcia, poradniki motywacyjne itp. - lub (tradycyjnie) wzajemne motywowanie się ze znajomymi, wspólne uprawianie sportu itp.

Jednocześnie proszę jednak zachować czujność przed nadmiernym pragnieniem chudnięcia czy bycia wyjątkowo "fit".

Jaki jest Pani cel?
Jaka jest Pani motywacja?
Co osiągnie Pani dzięki "większej motywacji do ćwiczeń", "widocznym efektom", zgubieniu tkanki tłuszczowej i dobrej kondycji?

Pozdrawiam!

Witam,
proponuję kontakt z terapeutą lub coachem,którzy podejmą z Panią pracę nad formułowaniem celów i krok po kroku sprawdzicie,na ile podjęta metoda jest użyteczna wobec obranego celu,a na ile trzeba coś zmienić.
Pozdrawiam i zachęcam