Jak najbezpieczniej poprawić estetykę zęba, żeby nie pogorszyć jego stanu?

Witam, 1,5 roku temu miałam leczonego zęba u Pani stomatolog, która źle wyleczyła zęba i w kwietniu musiałam mieć leczenie kanałowe (górnej dwójki), byłam u innego stomatologa i mam nałożoną plombę, która różni się odcieniem od zęba i jest widoczna. Ostatnio byłam u innej Pani stomatolog i mówiła, że nie ryzykowałaby wybielania od wewnątrz, a na zmianę odcienia plomby nic nie odpowiedziała, jak najbezpieczniej mogłabym poprawić estetykę zęba, żeby nie pogorszyć jego stanu?

Można próbować wybielania wewnątrzkomorowego, a następnie założyć nowe wypełnienie w kolorze zęba ( obecnie są dostępne wysoceestetyczne kompozyty, jednak cena takiej odbudowy może być wyższa ).
Inną opcją jest protetyka - wkład koronowo-korzeniowy i korona pełnoceramiczna.

Lek. dent. Agata Duda

ząb po leczeniu kanałowym powinien być odbudowany przy pomocy wkładu koronowo-korzeniowego z włókna szklanego a następnie oszlifowany i okoronowany
w odcinku przednim najlepiej będą prezentowały się korony LAVA
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk