Jak najbezpieczniej pozbyć się nadmiaru żelaza, a właściwie ferrytyny?

Jestem po (druga połowa 2010 r.) allogenicznym przeszczepie szpiku (OBSz). Po transfuzjach krwi, poziom żelaza 146, ale ferrytyny 3000! Próby wątrobowe w normie. LDL ponad 300. Serdecznie dziękuję. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Ferrytyna jest białkiem, które wiąże żelazo i przechowuje je w wątrobie. Jej nadmiar może być związany w przeładowaniem organizmu żelazem. Nie leczy się nadmiernego poziomu ferrytny tylko reaguje na sytuację która spowodowała ten nadmiar. Niestety trudno mi coś więcej powiedzieć, nie znając Pani historii choroby, wyników itd. Z pewnością jest Pani pod kontrolą poradni poprzeszczepowej, a więc na pytania dotyczące Pani stanu zdrowia najlepsze odpowiedzi udzielą lekarze specjaliści, którzy Panią prowadzą.

Pozdrawiam serdecznie