Jak najbezpieczniej znowu zacząć brać tabletki?

Witam, stosuję tabletki antykoncepcyjne Vi.. Mi.. Moje branie wygląda tak, że rozpoczynam przerwę jak i brać je po placebo w niedzielę. Ostatnio w 3 tygodniu zapomniałam zażyć tabletkę w środę ( następnie wzięłam w czwartek i piątek oraz w sobotę właściwie równo po 12 godzinach - zamiast o 16 to o 4 rano) W niedzielę powinnam zacząć już przerwę i tak zrobiłam - w niedzielę również od razu nastąpiło krwawienie ( a zwykle po odstawieniu w niedziele, krwawienie zaczynało się we wtorek) Teraz jest już czwartek, a ja nadal od niedzieli nie biorę jeszcze kolejnych tabletek czynnych. Czy poczekać już teraz miesiąc do normalnej miesiączki i zacząć stosować tabletki "od początku" gdy nie zrobiłam jak w ulotce i źle postępowałam w 3 tygodniu brania tabletek, czy zacząć pomimo przerwy i zmian od razu stosować tabletki różowe i przez tydzień lub dwa uważać przy stosunku i zabezpieczać się dodatkowo? Proszę o odpowiedź, jak będzie najbezpieczniej zacząć brać tabletki znowu, pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa celem ustalenia optymalnego postępowania.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.