Jak najdłużej utrzymać biel po wybielaniu zębów?

Jak najdłużej utrzymać biel po wybielaniu zębów (już po białej diecie)? Czy jeśli zjem coś nawet bardzo barwiącego, ale umyję po tym zęby, to czy moje zęby mogą zostać przebarwione? I co w razie, kiedy nie mogę umyć zębów przez np. kilka godzin po posiłku? Czy wypłukanie jamy ustnej po posiłku ochroni mnie przed przebarwieniami?

Nie ma skutecznego sposobu na trwałe utrzymanie uzyskanej bieli.Proszę stosować się do zaleceń lekarza,który wybielał zęby i wtedy efekt będzie bardziej trwały.

Nie ma na to recepty. Choć to, jak długo utrzyma się efekt wybielania zależy od naszej późniejszej diety, nawyków higienicznych oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta np. porowatości szkliwa. Najważniejsze zasady to odpowiednia, regularna higiena jamy ustnej, również po silnie barwiących posiłkach – przy czym pamiętajmy, że np. po wypiciu czerwonego wina czy ciemnych, owocowych soków powinniśmy odczekać min. 15 minut, aby nie wcierać kwasów z płynów lub żywności w szkliwo zębowe. Przebarwienia po barwiących produktach nie pojawiają się od razu, ale z czasem, przy regularnym spożyciu danej grupy produktów. Oczywiście przepłukiwanie ust po posiłku, choćby wodą (jeśli nie mamy możliwości umycia zębów) również nie zaszkodzi. Jeśli palimy papierosy, warto rzucić nałóg oraz unikać silnie barwiących produktów, szczególnie czerwonego wina, ciemnych owoców, napojów typu cola, kawy, ciemnej herbaty, przypraw o intensywnych kolorach. Możemy również zainwestować w szczoteczkę elektryczną lub soniczną, które nie wymagają takiej techniki jak szczoteczka manualna, więc mycie za ich pomocą jest prostsze. Jeśli zauważamy osadzający się kamień nazębny, usuwajmy go w gabinecie dentysty, ponieważ on również optycznie pociemnia odcień zębów.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl