Jak najlepiej oczyszczać organizm?

Witam! Mam 25 lat, waga 58 kg, wzrost: 170 cm. Moje pytanie nie dotyczy odchudzania. (Odżywiam się po prostu zdrowo). Chciałabym, aby polecili mi Państwo jakąś dietę oczyszczającą organizm. Idzie wiosna i myślę, że warto oczyścić swój organizm. Słyszałam o dietach warzywnych. Tylko nie wiem, czy taka dieta jest zdrowa. Poza tym pracuję od 8-16, ćwiczę po 2 godziny dziennie i chyba na samych warzywach to bym nie wytrzymała (chyba, że z 3 dni). Czy warto pić podczas oczyszczania organizmu jakieś herbatki ziołowe albo stosować środki, kuracje oczyszczające np. detoks itp. Tyle się teraz o nich słyszy, czy są bezpieczne? Ile powinna trwać dieta oczyszczająca? Słyszałam, że są nawet miesięczne. Dziękuję i pozdrawiam.
25 LAT ponad rok temu

Witam!

Na pewno nie powinna się Pani odchudzać. Jeśli chodzi o oczyszczanie, to polecałabym kurację "pitną", bazującą na sokach owocowo-warzywnych (najlepiej własnoręcznie przygotowanych), trwającą nie dłużej niż 1-2 dni. Do tego może Pani stosować napary oczyszczające (herbatki). Dłuższe stosowanie "odtruwania" może spowodować znaczne niedobory składników odżywczych.

Pozdrawiam