Jak najlepiej zwalczyć drożdżycę jamy ustnej wywołaną po antybiotykoterapii?

Witam, Proszę o odpowiedź jak najlepiej zwalczyć drożdżyce jamy ustnej wywołana po antybiotykoterapii i sterydach w krótkim czasie (Zamur, metypred). Do tej pory lekarz przepisał mi nystatyne, która słabo działała oraz flukonazol w syropie(lek podziałał lepiej, ale grzyb nadal jest), dodatkowo pojawiły się pleśniawki, afty. Stosuje probiotyk oraz dietę. Jak długo może potrwać leczenie?

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli objawy są nadal konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, po ponownej ocenie będzie można coś więcej powiedzieć.