Jak najskuteczniej leczyć owrzodzenia nóg?

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak najskuteczniej leczyć owrzodzenia nóg - bardzo silny obrzęk przedniej części golenia zaczynający się zaraz nad kostkami, trudno gojace i powiększające się rany. Spowodowane jest to najprawdopodobniej obszernymi i nie leczonymi zylakami.

Witam
Powinna Pani zacząć od badania USG-Doppler oceniającego stan Pani żył oraz tętnic. Podstawą leczenia jest ucisk specjalnymi bandażami o słabej rozciągliwości ( Codoban, Hartman ). Dobra kompresja to podstawa, ponieważ zmniejsza zaleganie krwi w niewydolnych żyłąch i poprawia krążenie. Musi być ona dobrana po ocenie również stanu Pani tętnic, aby nie ucisnąć ich zbyt mocno. obecnie dostępne są również nowoczesne opatrunki wspomagające leczenie. Oczywiście podstawą jest usunięcie przyczyny, czyli żylaków.
Zapraszam na konsultacje do Kliniki Flebologii NASMED.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska