Jak najszybciej pozbyć się nadwagi?

Nadwaga mam 17 lat, 167 wzrostu i 70 kg chciałabym jak najszybciej pozbyć się tłuszczu z mojego ciała
17 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
W procesie zdrowego odchudzania pojęcie szybko wiąże się bezpośrednio z brakiem skuteczności. Bardzo szybka utrata masy ciała, związana ze zbyt małą podażą energii (kalorii) skutkuje popularnym efektem jo-jo, czyli powrotem do wyjściowej masy ciała.
Możliwe jest jednak stopniowe redukowanie nadmiaru kilogramów, poprzez wprowadzenie aktywnego stylu życia i wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Przebiega to w oparciu o regularne spożywanie posiłków (najlepiej 5 dziennie), wybieranie pełnoziarnistych produktów zbożowych, chudego nabiału oraz wzbogacanie codziennego jadłospisu w świeże warzywa i owoce, przy jednoczesnej rezygnacji z kalorycznych przekąsek w postaci słodyczy, paluszków, chipsów itp.
Warto także zadbać o codzienną aktywność fizyczną - ok. 45 min dziennie ćwiczeń lub dowolnej dyscypliny sportowej.
Taki tryb życia będzie pomocny w stopniowej,ale też skutecznej utracie nadmiaru kilogramów.