Jak najszybciej schudnąć 5 kg? Co mam zrobić, żeby mieć płaski brzuch?

Jakie ćwiczenia są najlepsze na płaski brzuch? Co jeść a czego nie jeść, żeby schunąć ? Mam 172 cm wzrostu. Ważę 65 kg. Co zrobić, żeby schudnąć 5-10 kg i mieć ładny, płaski brzuch? Chciałabym do Sylwestra schudnąć przynajmniej 5 kg. Co zrobić? Nie jem słodyczy i po 18.00 nie jem nic. Jem w małych ilościach. Prosze o szybką odpowiedź. Z góry DZIĘKUJĘ ;)
ponad rok temu

Witam!

Nie ma diet na wybrane partie ciała. Jedyne czym można redukować tkankę tłuszczową z określonych partii są ćwiczenia fizyczne. Na ogólną poprawę sylwetki, utratę masy ciała, polepszenie kondycji i przemiany materii najlepsze są ćwiczenia aerobowe, tzn. wykorzystujące wszystkie partie mięśni. Będzie to: bieganie, basen, jazda na rowerze (w mniejszym stopniu). Na mięśnie brzucha - "brzuszki", a więc skłony oraz "nożyce".

Jeśli chodzi o dietę to należy jeść niewielkie porcje, ale co ok. 3 godziny - najlepiej zawsze o tych samych porach. To, co może Pani jeszcze zrobić, to uważać na to, co je. Czytać etykietki na produktach spożywczych, wybierając te o mniejszej zawartości tłuszczu, produkty nabiałowe poniżej 1,5% tłuszczu, pieczywo zamienić na razowe, do każdego posiłku jeść warzywa lub owoce, nie smażyć - gotować, piec lub dusić bez tłuszczu. Zrezygnować z tłustych mięs i wędlin (wieprzowych), kiełbas, pasztetów. Ograniczyć masło/margarynę. Unikać słodyczy, słonych przekąsek, słodzonych napojów gazowanych.