Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Osoba Witam. Mam lat 12, wzrostu 170 i ważę 67 kg, choć na tyle nie wyglądam ;( Chciałam się dowiedzieć, jakie ćwiczenia będą najlepsze dla mnie, abym schudła jeszcze 10 kg. Próbowałam tyle razy, ale wszystko poszło na marne ;( Teraz jem mniejsze ilości i częściej, np. ŚNIADANIE - 2 kromki chleba 7 z
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście
Edytuj odpowiedź

Witamy serdecznie!

Odchudzanie brzucha to zdecydowanie dość trudne zadanie, choć oczywiście możliwe. Oprócz popularnych brzuszków i skłonów, dobrymi metodami na to, by wzmocnić mięśnie brzucha, są: jogging, pływanie i chodzenie.

Ponadto:
1. W spalaniu tłuszczu pomaga ćwiczenie całego ciała. W połączeniu z odpowiednią dietą na pewno łatwiej będzie osiągnąć zamierzone rezultaty, czyli płaski brzuch. Jeśli wykonujesz tysiące brzuszków i innych ćwiczeń na płaski brzuch, a mimo tego nie widać efektów – prawdopodobnie twoja dieta wymaga gruntownego zweryfikowania.

2. Aby mieć płaski brzuch, wprowadź do swojego menu więcej jogurtów, warzyw, oliwy oraz siemię lniane. Wypukły brzuch może być spowodowany wzdęciami. Żeby ich uniknąć, jedz produkty bogate w błonnik, białko i wapń.

3. Zacznij chodzić lub biegać 3-4 razy w tygodniu. Taki wysiłek fizyczny sprawia, że serce szybciej pracuje, a to przyspiesza przemianę materii. Szybszy metabolizm skutkuje większym spalaniem kalorii, co eliminuje nadmiar tłuszczu w organizmie.

4. Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch to ćwiczenia aerobowej szóstki Weidera. Ćwiczenia te pomagają spalić tkankę tłuszczową i wzmocnić mięśnie brzucha. Należy wykonywać je codziennie przez sześć tygodni. W jednej serii jest sześć różnych ćwiczeń. Ilość serii oraz ćwiczeń rośnie w miarę upływu dni.    

Podobne pytania

lekarzy jest teraz online

Zapytaj lekarza
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500