Jak najszybciej wyszczuplić nogi?

Witam mam 18 lat , 170cm i 74kg probuje schudnac mam strasznie grube nogi , cwicze codziennie po 30 min i nic to nie daje , co mam robic .. ?

Witam serdecznie,

Same ćwiczenia niestety nie wystarczą. To dieta stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Jedynie połączenie zdrowej i zbilansowanej diety i aktywności fizycznej przyniesie oczekiwane efekty.
Nie należny też ćwiczyć codziennie. Mięśnie muszą mieć czas na regenerację. Lepiej wydłużyć czas treningu ale robić przerwy przynajmniej dwóch dni na odpoczynek organizmu. Proponuję również mieszać różne rodzaje treningów, ponieważ ćwicząc wciąż to samo mięśnie się przyzwyczajają.
Jeżeli chodzi o dietę to W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk