Jak najwięcej korzystać z życia?

Brak znajomych Mam 20 lat i właściwie powinnam w tym wieku jak najwięcej korzystać z życia, ale czas głównie zajmuje mi praca, nauka, chłopak i siłownia. Nie mam znajomych, kontakty zawsze się urywały, najczęściej po szkole, teraz na studiach nie potrafię się otworzyć, bo za każdym razem gdy to robiłam odwracało się to przeciwko mnie. Chciałabym wyjść czasem na kawę lub porozmawiać z kimś innym, a nie tylko polegać na chłopaku. Może brak akceptacji też ma na to wpływ? Nie wiem co z tym zrobić,

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania, że zechciała się Pani podzielić częścią swojej historii i jest to informacja dla Pani, że jest dla siebie samej ważna.

Gratuluję Pani wglądu w siebie!

Sama Pani poczuła (i słusznie!) że relacja z Pani Chłopakiem, praca, nauka i siłownia nie daje Pani poczucia spełnienia.
Taka jakość codzienności już Pani nie służy i tego przyczyną jest brak pogłębionych relacji międzyludzkich oraz "wspólnych mianowników" w relacjach ze Znajomymi.

Z Pani prezentacji wnioskuję, że jakaś część Pani pragnie aprobaty/akceptacji, co jest rzeczą ludzką...

Gdy szuka się aprobaty, to poszukiwanie staje się potrzebą i wówczas możliwość bycia uczciwą wobec siebie i Innych znika.
Jeśli jest potrzeba bycia akceptowaną, to daje się (pośrednio!) to Innym do zrozumienia i wtedy druga strona nie jest szczera.
Tak jest, że jakoś łatwiej jest przyjąć postawę ugodową, gwarantującą akceptację, niż znosić zarzuty, jednak wtedy gubi się samą siebie- tak jak Pani tego doświadczyła..
Jest to taka droga tzw. "rzadziej wędrowana"...

Tak więc zachęcam Panią do rozważenia pracy rozwojowej, pod okiem psychologa, jak również uczestnictwo w grupowych/aktywnych treningach poczucia własnej wartości.

Zadbanie o siebie i swoje relacje z ludźmi (ważnymi dla Pani) może stać się dla Pani wspaniałym wyzwaniem twórczym!

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Wspieram Panią mentalnie, życząc tylko twórczych relacji,
irena.mielnik.madej@gmail.com