Jak nakłonić bliską osobę do zrezygnowania z nałogu alkoholowego?

Witam, Moj chlopak jest alkoholikiem , potrafi isc na terapie i nie pic , ale juz po raz 3 wrocil do nalogu. Co moge zrobic by nie wracala do picia??:-(

Niestety, powodzenie w leczeniu uzależnienia zależy głównie od osoby z nałogiem. Poza wsparciem i przede wszystkim stawianiem granic niewiele może Pani zrobić. Niektórym pacjentom w utrzymaniu abstynencji pomaga tzw. leczenie awersyjne. Obecnie stosuje się głównie zastrzyki. Jest też metoda farmakologiczna zmniejszająca głód alkoholowy. Jednak podstawą leczenia jest ukończenie terapii odwykowej i uzyskanie pełnego wglądu w uzaleznienie.

Dzień Dobry Pani,

Bez świadomej i konsekwentnej decyzji/zgody Pani Chłopaka, nie jest możliwe skuteczne leczenie..

Z przesłaniem dla Pani, tego co jest Pani potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com