Jak nakłonić partnera nadużywającego alkohol do wizyty u psychologa?

jak skłonić partnera, żeby poszedł do psychologa? wydaje mi się, że za dużo pije alkoholu, jest po nim agresywny a następnego dnia nie nadaje się do życia. co robić?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Powinna Pani jak najczęściej rozmawiać z partnerem. Proszę jednak nie uogólniać ani go nie wartościować. Niech Pani postara się przytoczyć konkretne przykłady jego zachowania po alkoholu - może taki sposób przedstawienia sytuacji spowoduje, że Pani partner zauważy swój problem.
Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Niestety nie może Pani nakłonić Partnera do wizyty u psychologa, jeśli nie jest tym zainteresowany.
Może go Pani jedynie zainspirować.

A z mojej strony mocno zachęcam Panią przede wszystkim do zadbania o siebie.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej