Jak nakłonić żonę do szczerych rozmów o związku?

Mój związek się rozpada, nie rozmawiamy ze sobą, nie ma już od dawna czułości, seks nie istnieje. Nie ma intymności, nie da się nawet normalnie porozmawiać bo żona albo wychodzi albo milczy. Mamy dwoje dzieci 2 i 8 lat. Chciałbym ratować związek ale nie wiem jak? jestem już tym stanem tak zmęczony i zrezygnowany że biorę pod uwagę każde rozwiązanie. Nie wiem jak nakłonić żonę aby zaczęła rozmawiać lub mówić co ja boli w związku?

Dzień dobry,
Zastanawia mnie to, co takiego dzieje się w Pana małżeństwie że sytuacja tak wygląda aktualnie. Polecam terapię par, która byłaby dobrym rozwiązaniem tylko wątpię w to, że Pana żona się na nią zgodzi. Ewentualnie mógłby Pan sam korzystać z wizyt wspierających u psychologa/psychologa psychoterapeuty, który dawałby Panu wsparcie i pomagał na bieżąco monitorować sytuację. Sądzę, że dobrym pomysłem byłaby zamiana rozmów na wspólne spędzanie czasu i gesty. Jeśli istnieje taka możliwość mógłby Pan zabrać gdzieś rodzinę lub tylko żonę i spędzić przyjemnie czas np. zoo, kino, spacer itp. Miłość warto okazywać nie tylko słowem, ale też gestem np. pomoc w domowych obowiązkach, kupienie kwiatów, komplement, spędzenie przyjemnych chwil tylko we dwoje. Niestety nie łatwo jest mi cokolwiek doradzić, ponieważ nie znam dokładnie tej sytuacji oraz nie wiem, dlaczego Pana żona tak się zachowuje. Mam nadzieję, że wszystko jeszcze się ułoży.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/