Jak należy interpretować wyniki badań w kierunku boreliozy?

Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie interpretacji moich badań. Leżałam na oddziale neurologii i zrobiono mi diagnostykę w kierunku boreliozy: test Eliza IGM 45,2-wynik dodatni, IGG <5.0, test WB ujemny w IGM,IGG. Badanie płynu mózgowo-rdzeniowego borelioza IGM 2,712 czyli wynik wątpliwy, IGG 0,2 czyli negatywny, czekam na wyniki z prążków oligoklonalnych. Mam książkowe objawy boleriozy i też brak jeszcze konkretnej diagnozy. Proszę o interpretację wyników, reszta czyli morfologia, oprócz podwyższonych leukocytów nieznacznie ponad normę jest ok, B12 ok, tarczycowe ok, wapń, magnez na poziomie. Nie wiem w jakim kierunku poszerzyć swoją diagnostykę.

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety interpretacji/rozpoznania można dokonać jedynie podczas badania (konieczna analiza pani pełnego obrazu klinicznego, historii choroby, wszystkich wyników). Najlepiej żeby zajął się tym pani lekarz prowadzący. Na podstawie ww. wyników można podejrzewać boreliozę, jednak rozpoznanie musi uwzględniać charakterystyczne objawy. Sugeruję poczekać na wyniki i stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego (optymalnie neurologa jeśli przeważają objawy neurologiczne). Jeśli chodzi o dalszą diagnostykę to ponowne badania serologiczne mogą pomóc.