Jak należy leczyć ataki lęku?

Witam. Chciałam się poradzić specjalisty.Dzień przed miesiączką (która przyszla o tydzien wcześniej. a zawsze mam regularną prawie co do dnia) dostałam ataku lęku. Trzymało mnie to przez całą miesiączkę. Jestem już po i nadal boli mnie w podbrzuszu i mam w sobie niepokój, czuję mrowienie w głowie itp. Czy te objawy lęku faktycznie są powiązane z cyklem? Powinnam udać się do ginekologa czy psychiatry?

Dzień dobry,
Proszę się udać do psychiatry - w zależności od objawów albo otrzyma Pani lek, który powinien pomóc na w/w objawy albo skieruje Panią do psychologa.
Pozdrawiam