Jak należy leczyć grypę u dorosłego?

Witam.Lekarz stwierdził u mnie grypę. Nie miałam kataru ani kaszlu.Objawy jakie miałam to ból miesni ,ból ucha i dreszcze.Od tygodnia 3razy dziennie biorę Ibum 400mg oraz OXALIN do nosa.Czuję się lepiej.Zaczęłam mieć katar.Czy powinnam pójść już do lekarza? Czy już grypa została wyleczona i mogę iść do lekarza po antybiotyk na zapalenie ucha? (Mam w uchu płyn )dodam jeszcze że pobolewaja mnie zatoki.Proszę o konkretną odpowiedź. Serdecznie dziękuję.

Lek. Paweł Szadkowski

Grypa zwykle ustępuje po 3-7 dniach. Jeśli minął już tydzień, a lekarz rozpoznał wcześniej zapalenie ucha to warto udać się na wizytę kontrolną, aczkolwiek nie zawsze istnieje konieczność zastosowania antybiotyku przy zapaleniu ucha środkowego (jeśli objawy ustępują przy leczeniu objawowym to może to świadczyć o etiologii wirusowej przy której nie ma konieczności stosowania antybiotykoterapii).