Mięsień krawiecki a jego leczenie

Witam. Po konsultacji z chirurgiem ortopeda i usg stwierdzenie z ponadrywany mam mięsień krawiecki uda co widać gołym okiem a jeszcze lepiej gdy przejdziemy po udzie ręką. Pytanie o konsekwencje bo lekarz chce rozciąć nogę i zszyć mięsień krawiecki. Czy to zabieg czy operacja? Jaka może być przerwa od ruchu po takiej operacji mięśnia krawieckiego? Chciałbym również zapytać czy zabieg/operacja to faktycznie jedyny sposób na leczenie naderwania mięśnia krawieckiego? Czy nie ma innej możliwości? Może byłaby możliwość zastosowania jakichś środków farmakologicznych, może maści, opaski uciskowej itp. Boję się poddawania operacji, martwi mnie, że coś pójdzie nie tak i będzie miało to wpływ na całe życie. Czy operacja mięśnia krawieckiego to jedyny sposób na leczenie naderwania? Czy jest ona groźna? Jak przebiega taki zabieg? Będę wdzięczny za wszystkie informacje. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze bardziej operacja , proponuje udac się do lekarza ortopedy ponownie