Jak należy postępować z alkoholikiem?

DZIEŃ DOBRY,CHCIAŁAM ZADAĆ PYTANIE DOT.NAŁOGU ALKOHOLOWEGO MAM BRATA KTÓRY PO NAPADZIE PADACZKI ALKOHOLOWEJ RZEKOMO PRZESTAŁ PIĆ POJAWIŁY SIĘ JEDNAK GROŻNE DLA NAS ZACHOWANIA JAK PRZEMOC,NIE PAMOWANIE NAD EMOCJAMI,AGRESYWNOSĆ ZAWŁASZCZANIE MIENIA ZAPRZECZANIE FAKTOM,KŁAMSTWA ,MANIPULACJE...CZY TEN STAN OZNACZA ŻE JEST ALKOHOLIKIEM TRZEŹWYM.CO MOGĘ ZROBIĆ ABY OHCRONIĆ RODZINE PRZED JEGO DZIAŁANIEM?

Dzień Dobry Pani,

Zachęcałabym Panią do skontaktowania się już dzisiaj z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, np. w Krakowie, pod nr 12/421 92 82, gdzie bezpłatnie i całodobowo, uzyska Pani potrzebne wskazówki i profesjonalną pomoc (po wstępnym rozpoznaniu sprawy).

Życzę Pani zwyczajnej pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,

wskazana jest psychoterapia jako forma pomocy dla brata, ponieważ opisuje Pani sytuacje, w których widoczny jest dysfunkcyjny wzorzec postępowania, nieradzenie sobie z rzeczywistością lub radzi sobie tak jak potrafi, z napięciem - z lękiem, z innymi emocjami. wskazana jest systematyczna pomoc z psychoterapeutą uzależnień.

Pozdrawiam serdecznie