Jak należy postępować z powiększoną śledzioną?

Witam, mam torbiel cienkościenną w dolnym biegunie śledziony, wykrytą przypadkowo w usg j.brzusznej rok temu, wym.3x2,5x2cm, urosła do 6,5x6x5cm, jest do dalszej obserwacji i ewentualnie w przyszłości do usunięcia razem ze śledzioną. Różne źródła medyczne podają, że obecnie usuwa się same torbiele starając się zachować śledzionę, dlaczego wiec moja jest do obserwacji i czeka się, aż przerośnie wielkością samą śledzionę i trzeba będzie usunąć obie, narażając mnie na niepotrzebne ryzyko pęknięcia torbieli czy powikłań po zabiegu?

Torbiele śledziony z reguły nie są niebezpieczne dla pacjenta, dlatego zaleca się ich monitorowanie i kontrolne badania USG. Jeśli zacznie rosnąć szybko, wówczas lekarz może podjąć decyzję o usunięciu samej torbieli lub całej śledziony. Śledziona nie jest narządem niezbędnym do życia