Jak należy smażyć filety z kurczaka?

Mam dwa pytania: 1) Czy smażenie mięsa np filetu z kurczaka na mieszance oleju słonecznikowego z oliwą z oliwek to dobre połączenie? 2)Czy można jeść grejpfrut/ pić z niego sok jednocześnie przyjmując lek przeciwtrądzikowy Normatabs oraz stosować maść Acne-Derm?

Witam serdecznie, tłuszcze optymalne do obróbki termicznej, o najwyższej temperaturze dymienia to olej rzepakowy, kokosowy oraz tłuszcz zwierzęcy (smalec). Im niższa temperatura dymienia, tym tłuszcze łatwiej ulegają utlenianiu w wyniku czego powstają tłuszcze trans. Do takich tłuszczów należą o.słonecznikowy i oliwa, dlatego nie należy ich stosować do smażenia.Oliwę z oliwek stosujemy "na zimno", np. do polania sałatki.

Sok grejpfrutowy wchodzi w interakcje z lekami, osłabia bądź wzmacnia ich działanie. Dlatego do popicia tabletek najlepiej stosować wodę.

Pozdrawiam serdecznie

Agnieszka Stachura-Kapusta
Klinika Dobrego Dietetyka