Jak namówić koleżankę na wizytę u specjalisty?

Ostatnio zadałam pytanie dotyczące mojej koleżanki (http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-pomoc-kolezance-ktora-mowi-ze-chcialaby-sie-zabic). Pani Psycholog doradziła mi, aby porozmawiała ona z psychologiem. Czy jest możliwość, że porozmawiałaby z psychologiem bez wiedzy rodziców? Istnieje jeszcze jeden, większy problem: jak namówić ją na taką wizytę? Poza tym mieszkamy w małym mieście, gdzie nie ma tego typu specjalistów. Gdzie poszukać odpowiedniej osoby? Od razu zaznaczę, że rozmowa z psychologiem szkolnym odpada. Dziękuję, za poprzednią odpowiedź i ponownie proszę o pomoc. Pozdrawiam, taka_zwykla_ja.
KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Nie ma żadnego sposobu, żeby namówić kogoś na wizytę u psychologa, po prostu musi ona chcieć. Jeżeli jesteście niepełnoletnie, przed 16. rokiem życiem to jest duże prawdopodobieństwo, że psycholog zgłosi wizytę rodzicom. Niestety jesteście niepełnoletnie, a rodzice są waszymi opiekunami prawnymi. Dlatego zachęcam, aby koleżanka porozmawiała ze swoimi rodzicami i wspólnie z nimi udała się do psychologa.
Pozdrawiam

Witam. Z tego, co się zorientowałam, koleżanka ma 15 lat a więc potrzebna jest zgoda Jej rodziców na wizytę u psychologa. Napisałaś, że ma ona kochającą rodzinę, nie zwlekaj proszę z poinformowaniem choćby Jej mamy, że coś złego się dzieje. Pozdrawiam i trzymam kciuki!