Jak namówić partnera na terapię?

Jak namówić partnera na terapię? Od jakiegoś czasu parter ma problemy w pracy, i trochę finansowe. Odbija się to na naszym związku i rodzinie, doszło do tego że potrafi złapać mnie za ręce i szarpnol, ostatnio pchnął mnie na szafę a dziś złapał za szyję i pościl. Nie mam żadnych śladów. Nie chce odchodzić bo go nadal kocham i mamy synka 1.5roku. Zanim pojawiły się problemy w pracy było wszystko ok nigdy się tak nie zachowywał. Owszem klocilismy się ale to była tylko wymiana zdań ewentualnie wyjście z domu i trzepniecie drzwiami i zaraz była zgodą. A od niedawna bardzo się zmienił już sama nie wiem co robić. Na terapię się zgadza ale z powodów finansowych nie pójdzie na nią teraz bo nie mamy kasy na to jak inaczej poradzić sobie z jego agresja

Witam, może Pani skorzystać z bezpłatnej pomocy, porozmawiać o sytuacji z partnerem oraz jak sobie radzić z jego zachowaniem, czy nakłonić go do szukania pomocy korzystając z pomocy psychologicznej przy ośrodku interwencji kryzysowej lub MOPS. Można uzyskać pomoc psychologa, psychiatry również z NFZ w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka