Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak namówić siostrę do leczenia ostrej depresji?

Witam. Proszę o pomoc jak mam namowic siostrę do leczenia ostrej depresji. W dodatku od kilku lat siostra choruje na zaburzenia odżywiania. Leczenie psychologiczne pomagało na krótko. Teraz choroba wróciła ze zdwojoną siłą, siostra odmawia całkowicie jedzenia, mówi, że nie chce żyć. Ma wszystkie objawy depresji. Całkowicie odizolowała się od rodziny i krewnych. Ma ciagle poczucie winy, twierdzi, ze jest ciężarem dla wszystkich. Nie chce podjąć żadnego leczenia i brac żadnych leków. Co robić?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Łuszczyca a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psycholog Monika Kotlarz-Koza wyjaśnia związek miedzy łuszczycą a depresją.

Dzień dobry,

Podstawowe u siostry jest leczenie zaburzeń odżywiania i może najlepiej namawiać siostrę na podjęcie leczenia na oddziale szpitalnym, w którym stosowana jest PSYCHOTERAPIA (np.: Szp.Uniwersytecki w Krakowie; link do niektórych pozostałych oddziałów http://www.zaburzeniaosobowosci.pl/odzialy-stacjonarne/). Nie napisała Pani, w jakiej sytuacji jest siostra - czy jest pełnoletnia, czy pracuje, z kim mieszka etc. - stąd trudno o informację jak namówić na leczenie. "Najgorszym", ale czasem koniecznym krokiem jest ubezwłasnowolnienie osoby.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy