Jak namowić syna na wizytę u seksuologa?

witam, mieszkam we Wrocławiu, mój syn w listopadzie ubiegłego roku poddał się zabiegowi "wszywki" i nie pije ale ma problemy z męskością , jak namówić Go na wizyte u seksuologa , a może powinien równocześnie leczyć sie u psychologa?

Dzień dobry!

Niestety, nie wyjaśnia Pani, co konkretnie oznaczają "problemy z męskością", stąd trudno ocenić, czy właściwym kierunkiem jest konsultacja lekarska czy psychologiczna. W związku z uzależnieniem od alkoholu, syn powinien pozostawać w kontakcie z Ośrodkiem Terapii Uzależnień. Z prowadzącym psychoterapeutą można wtedy poruszyć temat trudności seksualnych i doradzić się, jakie mogą być ich przyczyny oraz jakie działania można podjąć.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Najlepiej jak syn uda się do np.: Poradni Leczenia Uzależnień lub Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ).

Witam, tzw "wszywka" najczęściej okazuje się nie wystarczająca do skutecznego wyleczenia się z alkoholizmu. Syn powinien pozostawać równolegle pod opieką psychoterapeuty i z nim rozmawiać o wszelkich swoich problemach, również z męskością.Często tego rodzaju problemy wynikają właśnie z nadmiernego spożywania alkoholu przez lata, proces leczenia z alkoholizmu jest też procesem powrotu do zdrowia całego organizmu w różnych obszarach jego funkcjonowania. Pozdrawiam