Jak namówić tatę na leczenie u psychiatry?

Moj tata mial dwa lata temu udar mozgu. Wszystko bylo "dobrze"do marca tego roku. Tata zrobil sie bardzo agresywny w stosunku do mojej mamy, strasznie przeklina ze wszystkimi sie kloci. Lekarz domowa dala skierowanie do psychiatry ale tata twierdzi ze my musimy z niego skorzystac a nie on. Lekow ktore otrzymal tez nie chce brac. Boje sie ze wpadnie w szal i zrobi krzywde mamie. Prosze o pomoc i porade. Jakie sa inne mozliwosci skontaktowania taty z psychiatra.

Niestety nie ma możliwości, pacjent nie jest ubezwłasnowolniony więc na siłę nie da się go zaprowadzić do lekarza. W momencie zagrożenia bezpośredniego życia lub zdrowia innych można wezwać pogotowie/policję do agresywnego pacjenta.