Jak naprawić relacje w związku młodych ludzi?

Witam serdecznie ,mam problem z moim chłopakiem i nie wiem co robić,czuję się nie kochana ,odrzucona i nieszczęśliwa ponieważ oddala się ode mnie , mało się odzywa , a jak się odzywa to wygląda to jakby musiał, miesiąc temu jeszcze był normalny ,a teraz zachowuje się jakby mu nie zależało .Rozmowy nie pomagają ,twierdzi ,ze nie bedzie 24/7 ze mną ,ale czemu jeszcze nie dawno regularnie pisał ? Mówi ,że kocha mnie ,ale czy to prawdziwe? tylko ja się staram w tym zwiazku,czy on to wykorzystuje ?

Witam, Droga Pani, brakuje mi tu informacji dotyczącej długości trwania związku, gdyż taki opis, będzie miał inne znaczenie w miarę świeżej relacji, a zupełnie inne w związku wieloletnim. Zakładam, że ze względu ma Pani wiek, raczej chodzi o pierwszy rodzaj związku. Jak jedno z partnerów wyczuwa brak bliskości w związku, co Pani ładnie nazwała oddalaniem się, to na ogół "coś jest na rzeczy". Natomiast przyczyny tego mogą być różne. Może to być aktualne zaangażowanie partnera w jakąś działalność (praca, nauka, dom rodziny, stan zdrowia), która powoduje, że poświęca się temu całkowicie, przez co mniej czasu i energii zostaje na Wasz związek. Być może faktycznie, jakieś nieporozumienia, wynikające z różnicy charakteru, które wcześniej akceptował, obecnie partnerowi przeszkadzają, co powoduje jego mniejsze zaangażowanie. Doradzam szczerą rozmowę. Jeżeli uda się poznać istotę sprawy to będziecie wiedzieć nad czym pracować. W sytuacji braku efektów takiej rozmowy to najlepszym rozwiązaniem będzie nie naciskać i czekać na rozwój sytuacji. Piszę, żeby nie naciskać, bo jeżeli się uporczywie "goni tego, co ucieka" to paradoksalnie ten ucieka jeszcze szybciej. Proszę dać partnerowi trochę oddalić się, aby ten mógł rozeznać chęć bycia w waszej relacji. Być może będzie to dla Pani trudne, w takich chwilach nieocenione wsparcie przynosi rodzina, przyjaciele, w ostateczności też może Pani poprosić o pomoc psychologa. Pozdrawiam.

Nie musi to zaprzeczać miłości, może jednak oznaczać kryzys w obrębie związku lub w obszarze prywatnym chłopaka (np. zawodowym). Być może warto dopytać go, czego by od Pani obecnie oczekiwał, jak wyobraża sobie Waszą relację, co miałoby się zmienić itp. Wspólnie moglibyście ustalić nowe zasady wchodzenia w kontakt i sprawdzić, czy nadal oboje będziecie zadowoleni i szczęśliwi w tej relacji. Jeśli okaże się, że Wasze potrzeby i oczekiwania w związku i co do partnera są zupełnie różne, warto przemyśleć, czy jest w ogóle możliwy kompromis, który nie zniszczy związku.