Jak naprawić relacje w związku z partnerem?

Mam problem, lecz mój partner uważa, że coś ze mną jest nie tak i że powinnam iść z tym do lekarza, ale ja uważam, że jest ze mną dobrze, tylko potrzebuję bliskości i zainteresowania patrnera. Jestem po bardzo burzliwym związku, w trakcie rozwodu, i w tym czasie związałam się z kimś innym.

Byłam przeszczęśliwa do czasu, gdy zamieszkaliśmy razem - po pewnym czasie zrobił się obojętny, nie chce ze mną rozmawiać, a ja rozmowy potrzebuję, rzadko się ze mną kocha, a tego też porzebuję. On uparcie twierdzi, że jest coś ze mną nie tak. Co robić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Warto wyjaśnić partnerowi w jakiej sytuacji się Pani znajduje, że jest to trudny czas dla Pani i potrzebuje Pani bliskości. Proponowałabym zastanowić się także, dlaczego poprzedni związek nie przetrwał - być może w relacjach z nowym mężczyzną powtarza Pani pewien schemat zachowania, który może nie zostać zaakceptowany przez partnera? A może jest inna przyczyna?

Zachęcałabym również, aby przed wejściem całkowicie w nowy związek pozamykać wszelkie sprawy dotyczące poprzedniego związku - być może w nowych relacjach Pani partner nie chce być porównywany do poprzednika, itp. Warto też zwrócić się o pomoc do psychologa - tylko podczas indywidualnych spotkań będzie mogła Pani przepracować swoje relacje z mężczyznami.

Pozdrawiam