Jak naprawić relacje z chłopakiem?

Witam,mam problem z chlopakiem,jestesmy pol roku ze soba to nie jest jakos wyjatkowo dlugo ale jednak juz troche czasu. Podczas seksu nigdy nie dochodze,go to bardzo denerwuje,i sie zniecheca,wiec zarzadal przerwy miedzy nami,mowil ze chce odpoczac od wszystkiego,przemyslec i zobaczyc czy zateskni. Dla mnie to cos przerazajacego, tesknie za nim po dwoch dniach i nie wiem jak on sobie to wyobraza,boje sie ze to doprowadzi do rozstania a nie do lepszych relacji. Prosze o pomoc

Dzień dobry.

Zaburzenia orgazmu u kobiet są drugim z najczęściej rozpoznawanych zaburzeń seksualnych.
Zaburzenia te charakteryzują się tym, że mimo Pani subiektywnie wysokiego poziomu podniecenia orgazm nie występuje lub intensywność jego jest znacznie zmniejszona po jakiejkolwiek stymulacji.
Do przyczyn należą czynniki biologiczne, psychiczne i społeczne.
Poza tym pragnę zauważyć, że orgazm jest głównie doznaniem psychicznym w mózgu.
Proponuję Pani szczerą rozmowę (nie SMS, nie rozmowa telefoniczna) z chłopakiem 'twarzą w twarz'. Proszę opowiedzieć mu o swoich odczuciach, emocjach, o tym, co Pani sądzi na temat tej sytuacji, ale również Pani niezrozumienie wynikające z pojawiania się u niego zdenerwowania. Proszę wytłumaczyć mu, że nie chodzi o jego zły udział, albo niedostateczny w seksie, co uniemożliwia Pani orgazm. Że to nie jest jego 'wina'.
Ponadto proponuję Pani wizytę u seksuologa (najlepiej z partnerem).

Życzę otwartości w związku, komunikacji oraz udanego seksu,
Dariusz Pysz-Waberski

Dzień dobry!
Jeśli chłopak po 6 miesiącach znajomości chce przerwy w związku z Panią, ponieważ nie osiąga Pani satysfakcji podczas seksu z nim, to warto by zastanowiła się Pani, czy chłopak, który odchodzi, gdy pojawia się jakiś problem (zamiast spróbować go rozwiązać z Panią) jest dla Pani odpowiednim partnerem.
Wspomniała Pani, że chłopak denerwuje się, ponieważ podczas seksu Pani nigdy nie dochodzi. Mam wrażenie, ale oczywiście mogę się mylić, że chłopak karze rozłąką Panią za to, że nie osiąga Pani orgazmu. Hmm.. Taka "logika" każe uciekać ze związku w sytuacji problemowej, co nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.

Zamiast tęsknić za chłopakiem, który ucieka i czuć się przez jego zachowanie winną za brak orgazmu z nim, warto by przez chwilę zastanowiła się Pani czego Pani chce w związku. Czy okazywania niezadowolenia przez partnera po każdym zbliżeniu albo udawania orgazmu, by partner był szczęśliwy, czy może:
- szczerej rozmowy,
- okazania wsparcia i akceptacji,
- przytulenia, miłości,
- wspólnego szukania rozwiązań problemu,
- spróbowania innych pieszczot, by osiągnęła Pani orgazm?

Powodzenia!

Witam serdecznie,

Mimo tęsknoty za chłopakiem, warto ten czas "przerwy" wykorzystać na zastanowienie się czy chce Pani być z kimś kto w momencie pojawienia się trudności - wycofuje się, poddaje. Problem, który Pani zgłasza jest częstym problemem na tle seksualnym u kobiet, w tym u kobiet młodych, zaczynających współżycie. Aby osiągać orgazm kobieta potrzebuje nie tylko fizycznego; biologicznego podniecenia, ale i spełnienia innych czynników psychologicznych np. odpowiedniego dla siebie poczucia bezpieczeństwa przy partnerze.
Ważne żeby Pani porozmawiała z chłopakiem szczerze o swoich uczuciach oraz poznała emocje które w nim się budzą w związku z tym, że nie może dać Pani satysfakcji seksualnej. Z drugiej strony denerwowanie się i "wymaganie" orgazmu od drugiej osoby podczas zbliżenia nie pomaga w osiągnięciu orgazmu a jedynie wzmacnia napięcie.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek