Jak naprawić swój związek z partnerem?

Moje pytanie jest raczej do psychologa. Chodzi o mój związek z mężczyzną, który trwa od 6 lat a mieszkaniu ze sobą 5.5 lat (on 45l ja 37lat) Sprawa polega na tym, że byliśmy świetną, wesoła parą ale od jakiegoś czasu czuję jakby mój partner wypisał się z tego związku. Owszem mówi że nie kocha i słowa to nie wszystko. Zawsze był dość samolubny jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu i próbowałam mu to tłumaczyć. Nie lubi niczego tego na co ja mialabym ochotę robić jak spacer, pinknik, zwiedzanie, rowery, wyprawy za miasto., Ja nigdy nie odmawiam spędzić z nim czas tak jak on chce. Ale ileż można siedzieć i patrzyć jak gra w gry online? Ile można oglądać F1, golfa, tenisa w tv? Mało porusza zemną rozmów i ma zerowe zainteresowanie domem. Jest to na tyle męczące, że myślę o rozstaniu. Ze znajomymi tez rzadko się widuje bo dużo pracuje ale jedno ich słowo i rzuca wszystko a ja już w środę słyszę, że ten weekend nie chce nic robić tylko siedzieć przed tv bo tak odpoczywa. Ale nawet wtv nie oglądanie nigdy nic co ja wybiorę. Mam dwa tv w jednym pokoju i każde może oglądać coś innego- to jego pomysł na to żebyśmy spędzało czas razem. Dawniej było tak że szłam do sypialni żeby coś obejrzeć tam jeśli już miałam dość programów o reperacji aut. Ale nie jest tak że mam same negatywy do powiedzenia; jest bardzo troskliwy jeśli coś mi dolega, wspiera mnie w moich próbach otwarcia swojego biznesu i chętnie płaci za wszystko co tylko możliwe łącznie z jakimiś małymi wakacjami ale za to na tych wakacjach nie wiele chce robić wspólnie chyba że on coś wybierze a ja się zgadzam byle tylko dosyć razem czas.Sam fakt, że gdzieś jedziemy to jest cud ponieważ nigdy nie potrafi nic zaplanować zemną. Po prostu ja ciągle wspominam o wyjeździe aż w końcu on sam coś wybiera. Lubi podejmować wszelkie decyzje bez uzgodnienia. Kolejna sprawa to fakt że nie uprawiamy seksu już od ponad 2 lat z dwoma wyjątkami (raz na rok) a on nie potrafi o tym rozmawiać. Ostatnio jedynie przyznał, że nie wie dlaczego tak jest. Dawniej zwalał to na zmęczenie. Kiedyś miał ogromny popęd (też powiedziałabym samolubny) a teraz zero zainteresowania. Przytulamy się często, lubi gdy j jestem blisko np idąc spać ale zero pasji i zainteresowania mną jako kobieta. Całujemy się tylko cmoknieciem, zero pasji. Wspominam mu, że coś się wypaliło, że musimy się postarać się on nie ma zainteresowania w poprawieniu tego związku. Jego zdaniem jest ok a sprawa seksu kiedyś powróci. Dla mnie to wszystko jest przykre i cały czas zastanawiam się co robię źle i co zemną jest nie tak.

WItam, definitywnie powinniście skorzystać z terapii par.
Inaczej nie da się rozwiązać tej sytuacji.
Jeżeli partner nie będzie chciał to może Pani skorzystać z psychoterapii indywidualnej w celu zastanowienia się nad problematyką Pani psychiki i Pani punktu widzenia.
Pozdrawiam

Dzień dobry, z przedstawionych przez Panią informacji wynika, że relacja z partnerem znacząco się pogorszyła w ostatnim czasie. Partner jakby coraz bardziej izolował się od Pani poprzez ograniczenie spędzania czasu z Panią, brak zainteresowania związkiem, mniejszą czułość, brak seksu. To ważne wskaźniki, które pokazują, że coś się w związku dzieje niepokojącego i że potrzebują Państwo pomocy. Warto więc zgłosić się wspólnie na konsultację do psychoterapeuty, który pomoże w szukaniu rozwiązań z tej sytuacji. Specjalista w ośrodku psychoterapii będzie w stanie po rozmowie z Państwem zobrazować sytuację i zaproponować kierunki leczenia lub wskazać, co należy zrobić bez dalszej psychoterapii. Warto jednak zadbać o to, by Pani, a zwłaszcza Pani partner uczynił to w wolności i z przekonaniem, że tego potrzebuje. Jeżeli nie będzie czuł motywacji do zmiany, pomoc psychologiczna może być wtedy nieskuteczna, nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, http://subteno.warszawa.pl